راهنمای نگهداری دسته گل طبیعی

هدیه دادن و همچنین خرید آنلاین دسته گل حس فوق‌العاده‌ای است. رنگ‌های آن به زندگی شما فضای رنگین‌تری می‌بخشد و عطر آن خاطرات بهار و تابستان را زنده می‌کند.

یکی از خصلت‌های گل‌های شاخه بریده (گل شاخه‌ای‌)، عمر کوتاه آن‌ها است. گل های شاخه بریده، بسته به نوع گل و طریقه‌ی نگهداری بین ۵ تا 20 روز عمر می‌کنند.برای آشنایی با گلهای شاخه بریده می توانید به صفحه انواع گل طبیعی همراه با عکس بروید.

در این مقاله سعی داریم تا روش نگهداری از دسته گل طبیعی را به شما آموزش دهیم که مطمئنا با به‌کارگیری‌ آن‌ها گل‌های شما عمر طولانی‌تری خواهند داشت.

پیشنهاد می کنید مطلب روش نگهداری از باکس گل و سبد گل را نیز مطالعه کنید تا در صورت هدیه گرفتن بتوانید به خوبی از آنها نگهداری کنید

 13 نکته طلایی برای افزایش عمر انواع دسته گل طبیعی

۱- بیشتر گل های شاخه بریده عطر ندارند

بویایی شما هیچ مشکلی ندارد، بیشتر گل‌های تزئینی هیچ عطری ندارند. باغبان‌ها ترجیح می‌دهند گل‌هایی بکارند که بزرگ‌تر و مقاوم‌تر هستند، که این ویژگی‌ها را معمولا گل‌های معطر ندارند.

پس گل‌هایی که معطر هستند معمولا عمر کوتاه‌تری دارند، البته همه‌ی گل‌های معطر عمر کوتاه ندارند مثلا گل اورینتال از گل‌های معطر و با ماندگاری بالا است.

پس در صورتی که گل ماندگار‌تر می‌خواهید گل‌های که بدون عطر هستند را انتخاب کنید که معمولا طول عمر بیشتری دارند.

۲- گل‌هایتان را روی طاقچه و لب پنجره نگذارید

درست است که گل‌ها زیر نور آفتاب فوق‌العاده به نظر می‌رسند، اما همین نور آفتاب است که به فرآیند پژمرده شدن گل‌های شاخه بریده سرعت می‌بخشد و باعث می‌شود که گل‌ها ظرف یک یا دو روز پژمرده شوند.

سعی کنید گل‌هایتان را در سایه نگه دارید. این یک نکته‌ی بسیار مهم در نگهداری از دسته گل طبیعی است.

۳- در هنگام خرید گل رز، از تازه بودن رزها مطمئن شوید

از آنجایی که گل رز یکی از پر طرفدار‌ترین گل‌هاست، ذکر یک نکته در مورد آن شاید بد نباشد. وقتی در حال انتخاب این گل‌ها هستید، به ته گلبرگ‌های آن نگاه کنید و دقت داشته باشید که چند گلبرگ افتاده‌اند. یک گل رز تازه ممکن است یک یا دو گلبرگ افتاده داشته باشد، اما اگر بیشتر بود احتمالا گلبرگ‌های پژمرده‌تر کنده شده تا گل تازه‌تر نشان داده شود.

پس دقت داشته باشید که هرچه گلبرگ بیشتری از گل رز جدا شده باشد گل زودتر پژمرده می‌شود. علت ارزان بودن گل‌های گل فروش‌های پشت چراغ قرمز همین مسئله است.

۴- گلدان را پس از استفاده بشویید

دسته گل‌ها را پیش از شستن گلدان‌ها در گلدان نگذارید زیرا که باکتری و قارچ‌های دسته گل قبلی به فرآیند پوسیدگی سرعت می‌بخشند و باعث می‌شوند که گل شما به سرعت بمیرد.

برای گرفتن نتیجه بهتر گلدانتان را با الکل یا مایع سفید کننده بشویید و با دقت آبکشی کنید. همانطور که در مطلب بهترین گلدان برای گل شاخه بریده گفتیم، انتخاب گلدان مناسب هم در زیبایی و عمر گل تاثیرگذار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *